Menu

Books and Crafts

Blog o książkach dla dzieci i robótkach, inspirowanych książkami i nie tylko.

Fantastyczne zwierzęta i jak je uszyć: Puszek

booksandcafts

IMG_9362

Źle się mówi o Cerberze

na fejsbuku i tłiterze:

że wyraża się nieszczerze,

zachowuje się jak zwierzę,

wydłubuje z kołder pierze,

tłucze miski i talerze,

pisze er zet w słowie "świeże"

a zet z kropką w "bohaterze",

brzydko beka przy deserze,

głośno chrapie na operze,

zwą go Puszkiem w "H.Potterze",

brzydkie pryszcze ma na cerze,

mieszka w bloku na parterze,

kiepsko jeździ na rowerze..

Mówiąc szczerze, ja nie wierzę

w takie bzdury, mój Cerberze.

Michał Rusinek "Księga potworów",

Ja także nie wierzę w te bzdury. Nasz Puszek, zainspirowany oczywiście książką "Harry Potter i kamień filozoficzny", to miłe, przyjazne, i przytulne zwierzę. W dodatku białe. W dodatku dziewczynka. Nie było łatwo uszyć trójgłowego psa, oj nie. Ale wyzwanie przyjęte, trzeba działać. Sięgnęłam po inspiracje do genialnego źródła, jakim jest blog http://nuno-runo.blogspot.com. Jego niezwykle utalentowana autorka projektuje niesamowite zabawki, a ich wykroje udostępnia za darmo. Nie, nie spodziewałam się tam znaleźć cerbera. Jej projekty są realistyczne, wierne naturze, co zresztą jest jest ich wartością. Można tam znaleźć wiele ras psów, nie ma czegoś takiego jak "pies w ogóle". Nawet jednogłowy.


IMG_93611

Szukałam więc czegoś, co będzie najbardziej zbliżone do idei "psa w ogóle". Po to, by go uszyć nie z jedną, ale z trzema głowami. Udało się, znalazłam coś zbliżonego do ideału w postaci wykroju dalmatyńczyka. NIe było rzecz jasna mowy o żadnych plamkach, ale do dość proporcjonalnego ciała dalmatyńczyka łatwo było doszyć dwie głowy. Bez ryzyka, ze pies postawiony na czterech łapach zrobi fikołka pod wpływem ciężaru głów. Oto jak powstawał mój Puszek:

IMG_6676

Został on w całości uszyty ręcznie, bo w ten spsób łatwiej manewrować małymi detalami. W tym wypadku były to: trzy pary uszu i oczu, trzy nosy i pyski, każdy z nieco inną miną. I tylko łapy cztery. Teraz uszycie zwykłego psa jawi mi się jak łatwizna. 

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy szyłam Puszka, w naszym domu pojawiła się książka Michała Rusinka: 

IMG_9367

To takie "Fantastyczne zwierzęta" w wersji dla erudytów. Bardzo śmieszne i bezpretensjonalne, pełne językowych zabaw które bawią także dorosłych. U nas w domu oczywiście ulubionym rozdziałem stał się ten o Cerberze. Bo zwą go Puszkiem w "H.Potterze". 

IMG_9366

 

 

 

 

 

  

© Books and Crafts
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci